Электронное правительство

Conducerea

Nume, prenumeFuncția
Andrei PRISACARDirector AGE

 

 

Direcția management instituțional

 Nume, prenume  Funcția
 Diana ZAHARIA Șef direcție
 Nicoleta SAVA Asistent Administrativ

 

Secția juridică și resurse umane    

 Nume, prenume  Funcția
 Eduard FRICAȚELȘef secție 
 Dumitru BOTEAJurisconsult
 Ina MORARISpecialist în resurse umane

 

Serviciul monitorizare și evaluare 

 Nume, prenume  Funcția
 Nina CATÎREVȘef serviciu în domeniul dezvoltării
și planificării
 Adelina LUNGU Specialist monitorizare și evaluare 

 

Serviciul achiziții 

 Nume, prenume  Funcția
 Elena ADAM Șef achiziții 
 Tatiana CIBURCIU  Specialist achiziții publice 
 Ion BARBĂRASĂ Specialist achiziții
Emilia BARBĂROȘIIResponsabil logistică

 

 

Direcția platforme digitale

Nume, prenumeFuncția
 Igor BERCUȘef direcție în tehnologia informației
 Galina ROȘCAManager proiect în tehnologia informației (produse) 
 Elena CROITORManager proiect în tehnologia informației (produse) 
 Ion STRATANManager proiect în tehnologia informației (produse) 
 Octavian GODONOGA Dezvoltatori de software (integrări și mentenanță) 
 Vlad ȘAPTEFRAȚIDezvoltatori de software (integrări și mentenanță) 
 Viorel ANTOHIDezvoltatori de software (integrări și mentenanță) 
 Ana COȘLEȚManager proiect în tehnologia informației (produse)
Alexandru COZLOVSCHIDezvoltator de software
Gabriel TUREȚCHIDezvoltator de software
Ludmila DONICManager proiect FOD
Angela MUNTEANUAdministrator al Portalului Serviciilor Publice

 

 Serviciu schimb de date și interoperabilitate 

Nume, prenumeFuncția
 Igor ARAMĂ  Șef serviciu în tehnologia informației
 Dorina HAREA  Manager de produs în tehnologia informației (active semnatice) 
 Irina MUNTEAN-PȘENICINÎI  Jurisconsult
 Mihai FURNICA Jurisconsult

 

Serviciul gestionarea plăților electronice

Nume, prenumeFuncția
 Liudmila BEJENARU Șef Serviciu în tehnologia informației 
 Diana-Carmen MUNTEANU Manager de produs în tehnologia informației
 Ion BUDECIManager de produs în tehnologia informației
Vlada ANICHIENCOManager de produs în tehnologia informației 

Direcția implementare proiecte

Nume, prenumeFuncția
 Sergiu BEDROSȘef direcție în tehnologia informației
 Vasile MUȘTUC Dezvoltator software
 Ion SOLOMONDezvoltator software
 Vlad LUCAJurisconsult
 Vadim VINTILĂJurisconsult
 Beatricia REVENCO Manager proiect
 Tatiana SINCOVSCHI Manager proiecte pentru APL 
 Artur REABOIArhitect principal sisteme informaționale 
Maxim CalpacciArhitect integrări
Olesea CIOFUManager proiect 
Valeriu POIAManager proiect
Oxana VECHIUSpecialist operațiuni CUPS
Marina PALANCICASpecialist operațiuni CUPS
Tatiana HAIUSpecialist operațiuni CUPS
Angela SÎRBUManager proiect
Andrian ȘOVAManager proiect

Direcția investiții inteligente în guvernarea digitală

Nume, prenumeFuncția
 Vadim HARITONȘef direcție 
 Inna CARAAnalist în domeniul tehnologiei informației 
Roman FURTUNAAnalist în domeniul tehnologiei informației

Serviciul audit intern

Nume, prenumeFuncția
 Elena CIOCHINĂAuditor intern
Nume, prenumeFuncția
 Elena CIOCHINĂAuditor intern

Serviciul economico-financiar

Nume, prenumeFuncția
Lilia LUCAȘef serviciu, Contabil-șef
Oxana POLISCIUC  Contabil

 

Serviciul asigurarea calității și securitatea informației

Nume, prenumeFuncția
 Alexandru PETROV Șef serviciu
 Aurel ZGHIBARȚAAnalist pentru securitatea sistemelor informatice 

Serviciu relații publice și parteneriate

Nume, prenumeFuncția
 Tatiana CAZACUȘef serviciu
 Ecaterina GRIGOREAN Specialist relații publice (comunicare) 

 

Centru de inovare și formare în guvernare digitală

Nume, prenumeFuncția
 Olesea BERESTEAN  Șefă Centru

Cписок событий

Июль 2024

M T W T F S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31